Помен жандармима на Старом гробљу

Објављено: 24.05.2025

У оквиру уређења и успостављања Спомен-собе Жандармерије на Старом гробљу у Нишу, пронађени су и достојно уређени гробови шест некадашњих припадника Жандармерије, међу којима и гроб команданта целокупне Жандармерије, пуковника Милетића.

Помен припадницима Жандармерије служио је Његово високопреосвештенство митрополит нишки Арсеније, у молитвеном духу сећања на њихову службу и жртву.

У име Скупштине града Ниша, присуствовао је заменик председника Скупштине Владица Маричић, одајући пошту жандармима који су својим деловањем допринели очувању реда, безбедности и државне стабилности у изазовним историјским периодима.

Овим симболичним чином, Скупштина града Ниша поново је исказала своју посвећеност неговању културе сећања, као и поштовању историјског наслеђа и оних који су оставили дубок траг у служби отаџбини.